Armand Beraru ארמנד בררו

A.AAFR ; A.AIPAS

"ארמנד בררו אמן בלתי נלאה במובן החיובי של המילה. מעולם לא פגשתי אמן כבררו הנושא עמו דחף כה עז לביטוי אישי. הוא אמן הצילום, מצלמתו עמו בכל עת ובכל מקום, סקרנותו רבה ותחומים רבים מעסיקים אותו. בראייה רחבה ובהתבוננות ממוקדת סורק וסוקר בעדשתו מגוון נושאים. חלקם מו התעשיה, אחרים קומפוזיציות ושילובים של מרקמים ואף ניסה לתפוס את הרוח כשהתחקה אחר הניצוץ והזיק של אמנים בתהליך יצירתם.
בררו אשר חבר לאגודת הציירים והפסלים בישראל, הינו מאמני הצילום הבודדים בארגוננו , בעשיעתו האינטנסיבית ובאהבתו הרבה , הוא מקיים את מה שאנו מכנים – תהליך היצירה האמנותית."

צביקה ישראל
יו"ר אגודת הציירים והפסלים בישראל
חיפה והצפון


"ארמנד בררו משוטט בארץ ובעולם עם המצלמה ומתעד מראי מקומות., הוא נחן בעין טובה, חוש מעולה לקומפוזיציה ומעל לכל בחדוות יצירה, התלהבות והרבה מרץ, שאינם מותירים הסביבה אדישה.
עבודותיו נוגעות בנקודה בה האמנות פוגשת בחיים ומצריכות הצופה בהן לעצור, להתבונן, להקשיב ולראות הדברים כמות שהם באמת על כל מהשהם מסמלים".

אביבה שמר
אמנית ואצרת תערוכות


"ארמנד בררו יודע להסתכל ולבחון, לגלות אוביקטים ופרטים שאחרים אינם מתיחסים אליהם.
התוצאות מפתיעות: מרקמים של צורות וצבעים בהרמוניות מעניינות.
בעיני בררו הופכים האוביקטים התעשיתים למוטיבים אמנותיים מרתקים_ במרקם וצבע, תודות לעברו המקצועי בתעשיה והכרותו אם החומר.
האמן הידוע אנדי ווורהול גילה את הכח הטמון בחזרות רבות על אותו נושא ועשה זאת באופן מלאכותי, בעוד בררו מוצא מוטיבים שחוזרים על עצמם ברצף במקום הטבעי ומעביר אלינו את חוויותיו".

רותי סגל
אמנית ואוצרת תערוכות.


"הצלום היווה עבור ארמנד בררו תחביב נפלא במשך שנים רבות.
אל הצילום האמנותי הוא הגיע לאחר שפרש לגמלאות , ואכן השקיע עצמו בעולם קסום זה.
בררו נתברך בעין רגישה במיוחד, הקולטת בזריזות מופלאה מצבים מיוחדים.
המצלמה הפכה חלק ממנו ומלווה אותו בכל אשר יילך.
הוא מצליח להנציח הבזקים מופלאים של צבע, אור, השתקפות ותנועה ולהפכם ליצירות אמנות מרגשות..
בררו שייך לאותם צלמים אשר חוש ההתבוננות והרגישות ליופי, צבע ותנועה הופכים את אמנותם לשפה מיוחדת ועשירה".

רעיה חן
אמנית ואוצרת תערוכות


"ארמנד בררו צלם משכמו ומעלה,עבודותיו בתחום הצילום הן ישירות, נגישות, פרונטליות ומעל לכל אמנותיות, עכשוויות ומשקפות את הפן האנושי וממחישות את תעצומות הנפש של ילוד אישה שלא נעדרו ממנו הכאב, הסבל, העבודה הקשה, האהבה והכמיה ליצירתיות לחומר צורה וצבע.
בררו ניחן בעין בוחנת ובנחישות לחשוף את המידי ההופך את צילומיו לחוויה תיעודית "ברוח האדם" וכל אשר הוא רואה דרך הצמצם הוא רואה משם ומשתקף אלינו מראו כקלידיוסקופ רוטט וקסום.
תפישת עולמו וחגותו את החיים היא מסכת ארוכת שנים המנציחה מאורעות, חויות, עשייה ופעילות המחוברת "לרוח האדם" והאמן בכל הנימנים.
ראיתו המרחבית על ההתכנסות הפרספקטיבית משלימות את המיקוד על הנושאים יום יומיים רגישים, מרחיבים את העין ומרנינים את הלב".

משה נובק
אמן ואוצר תערוכות


"בררו הוא מאותם צלמים היודעים לספר סיפורים אישיים דרך פרטים הבונים את המתחם האורבני המתועש, המהיר, היעיל ובהרבה מיקרים לא אנושי-אישי.
בררו יודע ללכת לאיבוד במרחב האורבני העירוני ולבודד ידיד של דלת, שלט של מסעדה, שבכה של חלון , מעקה של גשר, כותרת עץ מגולפת, השתקפויות מים במרצפות אבן ישנות.
חשיבותו של בררו בעיני,כעוסקת באומנות שימושית אשר נחשבה תמיד לבתה החורגת של האמנות הנשגבת , ביכולתו לתת משמעות וחשיבות למרכיבים הקטנים המחייבים התבוננות אישית מעמיקה ובוחרת בשלל פיתוייה וצורותיה המוחצנים של העיר.
בררו ממשיך את מסורות הצלמים-אמנים אשר לוקחים את המצלמה וכמו צייר, קומפוזיטור או פסל יוצרים עולם של צבע, צורה,קו הגורמים לצופה לחוות חוויה רגשית וחזותית ובעיקר מקבע את חשיבות החלקים המרכיבים את השלם ".

לאה פופר
מרצה לאמנויות

אתר: איתן בן-חיים